Kościół Zielonoświątkowy w Suwałkach
                                                                                               STRONA GŁÓWNA 
KONTAKT
Kościół Zielonoświątkowy w Suwałkach
Menu Info

INFO

Kościół Zielonoświątkowy
Zbór "Chrześcijańska Społeczność" w Suwałkach

ul. Kościuszki 44
16-400 Suwałki 
 
Nabożeństwo:

Niedziela, godz. 10:00

Spotkanie modlitewne:

Poniedziałek, godz. 18:00

Kościół Dla Ciebie Augustów
Nabożeństwo:
Niedziela, godz. 10:00,
ul. 3-go Maja 31/2A
16-300 Augustów

CEL Portal
Radio Chrześcijanin
Strona Główna »  22.01.2016 r. (piątek) Odsłonięcie "Kamienia Pamięci" w Suwałkach

22.01.2016 r. (piątek) Odsłonięcie "Kamienia Pamięci" w Suwałkach


Zapraszamy do udziału w uroczystości odsłonięcia "Kamienia Pamięci", tablicy upamiętniającej około 5500 przedwojennych żydowskich mieszkańców Suwałk zamordowanych w czasie II wojny światowej w wyniku eksterminacyjnej polityki okupanta niemieckiego.

Inicjatorem upamiętnienia przedwojennych żydowskich mieszkańców Suwałk był zmarły w lipcu tego roku Adam Aptowicz z Towarzystwa Przyjaźni Izrael-Polska. 

24 czerwca br. Rada Miejska w Suwałkach przyjęła uchwałę w sprawie upamiętnienia przedwojennych żydowskich mieszkańców Suwałk oraz lokalizacji Kamienia Pamięci na rogu ulic Noniewicza i Waryńskiego t.j. w miejscu byłej synagogi.

Władze Suwałk wsparły tą inicjatywę organizacyjnie i finansowo. Na budowę pomnika zgromadzono również fundusze pochodzące od Towarzystwa Przyjaciół Polska-Izrael, a także od wyznań i związków wyznaniowych w Suwałkach. Parafii Rzymskokatolickiej Najświętszego Serca Pana Jezusa, Parafii Ewangelicko-Augusburskiej Świętej Trójcy, Parafii Prawosławnej Wszystkich Świętych i naszego Zboru Kościoła Zielonoświątkowego "Chrześcijańska Społeczność" oraz Radia 5.
 
Odsłonięcie tablicy odbędzie się dnia 22.01.2016 roku o godz. 12.00 w czasie Tygodnia Ekumenicznego – Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan połączonego z obchodami Dnia Judaizmu w miejscu dawnej synagogi suwalskiej przy ul. Noniewicza na wysokości Bl nr 1 Osiedla II.

 Źródło: dwutygodniksuwalski.pl

Ps. poniżej link do galerii zdjęć z koncertu zespołu "Jarmuła Band", który odbył się 17.01.2016 w Suwałkach i był częścią w/w wydarzenia.

http://www.kz.suwalki.pl/koncert-zespolu-jarmula-band-w-suwalkach-styczen-2016-417.htm  
Strona Kościoła Zielonoświątkowego - Zbór "Chrześcijańska Społeczność" w Suwałkach
© 2012-2016 KZ Suwałki

  Strony internetowe ONAVI